Siksniute: “İzmit’te oynayacağım için çok heyecanlıyım”

ÇOK GÜZEL ŞEYLER DUYDUM
Türkiye Ligi’nin çok iyi olduğunu ve İzmit Belediyespor’da oynayacağı için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Egle Siksniute, “İlk kez bir Türk takımının formasını giyeceğim. Gerçekten heyecanlı hissediyorum, çünkü Türk Ligi’nin Avrupa'nın en iyi liglerinden biri olduğunu düşünüyorum ve bu seviyede oynamak inanılmaz olacak. İzmit Belediyespor hakkında çok güzel şeyler duydum. Bu takım çok profesyonel, hedefe yönelik bir takım. Artı olarak Türk basketbolu söylediğim gibi çok yüksek seviyede” dedi.
 
AVRUPA ÖNEMLİ FAKTÖR OLDU
İzmit Belediyespor’u seçmesinde Avrupa’da oynayacak olmasının önemli bir faktör olduğunu belirten Litvanyalı basketbolcu, “Geçen sezon İzmit Belediyespor’da oynayan Monika Grigalauskyte arkadaşım. Oradaki deneyimlerinden bana sıkça bahsetti ve iyi anıları olduğunu söyledi.
İzmit Belediyespor’un Avrupa kupalarında oynayacak olması bu takımı seçmemi etkileyen önemli faktörlerden biriydi. Hedefim yüksek, mümkün olduğu kadar çok galibiyet elde etmek ve seyircilere izleyecek çok iyi oyunlar vermek istiyorum” şeklinde konuştu.
 
HERKESİ DESTEĞE DAVET EDİYORUM
İzmitli basketbol severlere selam ve mesaj gönderen Siksnuite, büyük başarılar kazanacaklarına inandığını ifade ederek İzmit halkını takıma destek vermeye davet etti. Siksnuite, “Kendimi tanımlarsam savunmada savaşçı bir oyuncuyum ve gücümün sonuna kadar savaşacağım. Hücumda da takımıma katkı vereceğim. Önümüzdeki sezon herkesi İzmit Belediyespor'u desteklemeye ve birlikte zafer kazanmaya davet etmek istiyorum. Büyük başarılar kazanacağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4792587/siksniute-izmitte-oynayacagim-icin-cok-heyecanliyim