“Federasyon artık kararını açıklamalı”

Altıntaş, Futbol Federasyonu’nun kararını en kısa zamanda açıklamasını istedi. Altıntaş, konu hakkında kulüp sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“SICAK HAVALARDA MAÇ YAPMAYI BIRAKIN, ANTRENMAN BİLE ZOR”
“Sporcularımızın sağlığı tehlike altında ama çalışmak zorundayız. TFF 18 Temmuz tarihini açıkladı ama herhangi bir resmi iptal kararı an itibariyle söz konusu değil. Futbol azami olarak kış sporudur. Yaz aylarında hem de gündüz saatlerinde bırakın resmi müsabaka yapmayı antrenman bile düşünülmez. Hazırlık kampları bile rakımı yüksek kamp bölgelerinde tercih edilir. Herkes bilir ki, amatörde sağlık raporları tam teşekküllü değildir. Hangi sporcumuzun görünmeyen hangi rahatsızlığı olduğu bilinmemektedir.

“SPOR CAMİASI NEDEN SESSİZ”
Virüsü tam bitiremeden, önümüze aşırı sıcaklık ve aşırı nem yüzünden virüs kadar tehlikeli bir problem çıkmıştır. Artık TFF yetkilileri resmî yazılarda ve sosyal medyada paylaşılan çözüm önerilerini gündemine almalı ve kendi süzgecinden geçirmek suretiyle kesin kararını açıklamalıdır. Hedef tüm amatör spor camiasının azami derecede mutlu olacağı bir çözümü ortaya çıkarmaktır. TFF yetkililerinin Bölgesel ve Yerel Amatörlerle ilgili kesin kararını, her şeyden önemli olan sporcu sağlığı ekseninde vermesini bekliyoruz. Ayrıca bir kaç kulübümüz dışında BAL ve Yerel Amatör Spor Camiası neden bu kadar sessiz anlamıyorum” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4845391/federasyon-artik-kararini-aciklamali