Belsa esnafı AVM’den iş merkezine geçişi konuştu

Buluşmada yeni statüyle birlikte, merkezin çeşitli sorunlarını esnaflar Başkan Hürriyet’e aktarma imkanı buldu. Kahvaltılı toplantıya Başkan Hürriyet’in yanı sıra İzmit Belediyesi meclis üyesi ve BELSA Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kardaş, BELSA yönetim kurulu üyeleri Fadime Coşkun, Necdet Polat ve esnaflar katıldı.

HÜRRİYET: ÖNEMLİ BİR ÖDEME KALEMİNİ ORTADAN KALDIRDIK

Toplantıda konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “AVM statüsünde olduğu için esnafımızın gerek güvenlik, gerekse diğer konularda üzerinde maddi olarak yükü oluyordu. Bizim de emniyet ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Belsa, AVM statüsünden iş merkezi statüsüne geçirildi. Gelecek adına önemli bir ödeme kalemini ortadan kaldırdık. Belsa, belediye binasının bir parçası halinde. Görevimiz olmamasına rağmen Belsa ile yakından ilgileniyoruz” dedi.

EKSTRA MASRAF ÇIKARMIYORUZ BÜYÜK GAYRET GÖSTERİYORUZ

Başkan Hürriyet, toplantıda şunları da dile getirdi:

“- Biz belediye olarak Belsa ile yakından ilgileniyoruz. Bir tadilat sıkıntısı olduğu zaman yönetime ekstra bir masraf çıkmaması adına biz yardımcı oluyoruz. Pandemi dönemi herkesi etkiledi. Biz bu süreçte temizlik, dezenfekte, hijyen ve ekonomik anlamda elimizden geleni yapmaya çalıştık. Kaynaklarımız doğrultusunda esnafımıza destek vermek için büyük gayretle çalışıyoruz”

Belsa esnafları da çeşitli konularla ilgili taleplerini, işletmenin aksayan noktalarını Başkan Hürriyet ve diğer yöneticilere aktarma imkanı buldu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/5058476/belsa-esnafi-avmden-is-merkezine-gecisi-konustu