Bunu yapan insan!

İzmit’in eşsiz sahil kesimi Sekapark vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Günün sıcak saatleri dışında, sabah ve akşam saatlerinde Sekapark adeta dolup taşıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kamelya ve oturma alanlarına gelen vatandaşlar, aileleri ile birlikte bir şeyler yiyip güzel vakit geçiriyor. Ancak bazı kendini bilmezler ortak kullanım alanlarını kirletip bölgeden ayrılıyor.

Önceki gün sabah 08.30 sıralarında çekilen görüntüler görenleri öfkelendirdi. Sabah kahvaltısı için ailecek Sekapark 2. Etap bölgesine giden vatandaşlar, kamelya ve oturma gruplarının çekirdek kabukları, kola şişeleri ve kağıt bardaklarla dolu olduğunu ve çöplerin çevrelerinin poşet ve ambalaj atıkları ile kaplandığını gördü.

Hoş olmayan görüntüleri bizlerle paylaşan okurlarımız, gece saatlerinde özellikle gençlerin bu alanlara giderek başta doğum günü kutlaması olmak üzere çeşitli eğlence ortamları oluşturarak çevreyi kirlettikten sonra evlerine döndüğünü dile getirdi.

Okurlarımız şunları anlattı: “-Sekapark çok güzel bir alan ancak başta gençler olmak üzere bu alan insanlar tarafından pis kullanılıyor. Gece saatlerinde gençler masalara kuruluyor, kendi aralarında eğleniyor ama arkalarında pis bir ortam bırakıyor. Temizlik görevlileri işlerini dikkatli ve özenli bir şekilde yapsa da pislenen alan çok geniş olduğu için ellerinden bir şey gelmiyor. Bu alanın gece saatlerinde de kontrol edilmesi, çevreyi kirletenlerin tespit edilerek cezalandırılması gerekiyor.”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/5064000/bunu-yapan-insan