Büyükakın: "Çöpten ekmek toplayan biri varsa hepimizin ayıbı"

Evinin önündeki konteynerden çöp toplayan insanların fotoğrafları ile ilgili soruya yanıt veren Büyükakın şu ifadeleri kullandı: "Ben polemik yaratacak söz söylemedim. Birleştirmek ve barıştırmak bana düşer diye duymazdan geliyorum. Arkadaşlarım dün bana yapılan paylaşımın içeriğini attılar. İlk fotoğrafa baktım, kimin attığına bakmadım. Hasan beyi aradım. Bu şahsı bulun ve gereken yardımı yapın. Sonra tekrar baktığımda bizim evimizin önü. Detaya bakınca arkada başka çuvallar vardı. Tam ne yaptıklarını seçemedim.

AÇ BİRİ VARSA BANA YAZIKLAR OLSUN

Biraz daha bakınca arkada güvenlik kulübesinde satılık yazıyor. O fotoğrafın daha önce çekildiğini gördüm. Beklenmiş. Pazartesi bir bomba patlatalım demişler. Yoksulluktan siyaset yapalım diye dizayn etmişler. Ama bomba ellerinde patladı. İyi niyetten hiç zarar görmedim. Keşke niyetleri samimi ise onu bana direk atsalar ve o şahsa ekmek verseydik. Zafer sarhoşu olduğunuz bir belediyeniz var. Onun sosyal hizmetler bölümü yok mu? Mutlu şehrin ne demek olduğunu bile bilmiyorlar. Belediyelerin nihai hedefi insanları mutlu etmektir. Bunu bilerek koydum.

AÇ İNSAN HEPİMİZİN SORUNUDUR

Bu kentte aç bir insan varsa bana yazıklar olsun. Eğer bunu muhalefet siyaset için kullanıyorsa onlara da yazıklar olsun. Sokakta çöpten ekmek alan biri var ve bu siyaset malzemesi olacak. Bu kadar kalitesizleşti mi bu iş. Söze gelince iyi şeylerin yanında olacağız diyorlar. Bu kentte aç bir insan kalmamalı. Biz nasıl yüz yüze kalacağız. Sokaklarda karşı karşıya geleceğiz. Bu koltuklarda kaç kişi oturdu. Bir insanın açlığı hepimizin meselesidir. Bunun üzerinden siyaset yapmak ahlaksızlıktır."

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/5501084/buyukakin-copten-ekmek-toplayan-biri-varsa-hepimizin-ayibi