Batıda seçim kazanma manivelası İslam düşmanlığı!

M.Zeki Canşi
M.Zeki Canşi

Batıda ne zaman bir seçim olursa, ülkelerindeki Ermeni ve Yahudi lobilerine sosyal mesaj vermek adına İslam'a ve İslam'ın kutsallarına saldırıyorlar. Ne yazık ki, bunu adet haline getirmişler.

Bildiğiniz gibi, kısa bir süre önce, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, bu çerçevede peygamberimiz Hz. Muhammed'e dil uzatma, hakaret etme edepsizliğini yapmıştı. Konuya ilişkin tepkisel yazımı bu köşede okumuşsunuzdur. Bugünkü konumuz farklı.

Şükür ki, içlerinden biri olan Melenchon isimli bir solcu lider vicdanının sesine kulak vererek Macron'u İslam düşmanlığını yapmakla suçladı. Bu da İslam aleminde memnuniyetle karşılandı.

Bakınız Macron'a muhalif Melenchon neler söylüyor.

"Macron tarafından "İslamo-solcu" ya da "sol İslamcılar" olarak tanımlandıklarını hatırlatan Melenchon, "Sanırım bizim desteğimizi istemiyor." dedi.

Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesi üzerine, Macron büyük bir kısmının İslam'ı ve Müslümanlar'ı hedef alan açıklamaları ile Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolarla karşılaşmıştı.

Gelin görün ki, bizdeki kimi solcular İslam'a ve onun değerlerine saldırırken; Fransa'daki solcular da İslam'a ve İslami değerlere saygıya davet ediyorlar. Bu da kendileri açısında garip, bizim için de memnuniyet verici bir durum tabi.

Değerli dostlar,

Katar, Kuveyt, Cezayir, Sudan, Filistin ve Fas'ın yanı sıra birçok ülkede Fransız ürünleri boykot edilmeye başlanmasının yanı sıra, Türkiye'den de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan da  "Nasıl ki, Fransa 'Türk markalı mal satın almayın' diyorsa, ben de şimdi buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız mallarını almayın" diyorum.

Evet değerli dostlar, İslam'a saldırmak batıda seçim kazanmanın manivela aracı haline gelmiştir. Hatırlayın Trump da işbaşına geldiğinde, İslam düşmanlığı yaparak gelmişti...

Neyse, konu derin...

    AZERBAYCAN ZAFERİ VE TÜRKİYE

Bildiğiniz gibi Azerbaycan, Ermenistan'ın işgal ettiği toprakların bir kısmını geri alarak savaştan zaferle çıktığını, Ermenistan'ın ise, yenilgiyi kabul ettiğini ilan etti.

Elbette ki, bu başarı ne kadar Azerbaycan'ın ise, bir o kadar da Türkiye'nindir. Öyle zannediyorum ki, Azerbaycan yönetimi ve halkı bu gerçeği idrak ediyordur. Bile bile hakikati ketmetmiyorlardır. Tıpkı Türkiye'nin KKTC'ye yaptığı hamilik gibi.

Lakin gerek KKTC halkı ve gerekse yöneticileri, ne yazık ki, Türkiye'ye karşı Azerbaycan yönetimi ve halkı kadar duyarlı değiller. Yani Türkiye'yi pek fazla sevmezler. Denizin altından kendilerine su taşımamıza rağmen sevmezler...

Diğer yardımları saymaya kalksam bu sütun buna yetmez.

Doğrusu Türkiye'dense İngiliz hamiliğini önceleyen KKTC halkını bir türlü anlayamıyorum. Dilerim Azerbaycan halkı bu yanlışa düşmez ve KKTC halkı da bir an evvel aslına rücu eder.

Bu vesile ile hem solcu Fransız lider Melenchon'u ve hem de zafer kazanan Azerbaycan'ı kutluyorum.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, M.Zeki Canşi tarafından kaleme alındı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/makale/5711902/mzeki-cansi/batida-secim-kazanma-manivelasi-islam-dusmanligi