Koronavirüse yakalanmıştı! Sarıca hastaneye kaldırıldı

İzmit Belediyesi Meclis Üyesi ve SARBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Sarıca koronavirüse yakalanmış ve evinde tedavi görmeye başlamıştı. Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılan Çetin Sarıca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Değerli Dostlar, 6 yıl sağlık eğitimi almama rağmen, sektörde uzun süre çalışma fırsatım olmadı. Başka sektörde işler yaptım. Bu sebeple sağlık sektöründe çalışan çok fazla dönem arkadaşım, sınıf arkadaşım aynı zamanda akraba ve dostlarım var. Hayat arkadaşım, oğlumun annesi de bir sağlık çalışanı. Aylardır bu lanet hastalıktan bizleri kurtarmak adına verdikleri mücadeleyi birinci gözden izliyorum. Onları en iyi ben anlarım sanıyordum ama ben bile eksik anlamışım.

Covid-19 testimin pozitif çıkması sonucu evde başladığım tedavi sürecime, hastanede devam ediyorum. Buradaki sağlık emekçilerinin, kendi canlarını tehlikeye sokarak bizleri sağlığına kavuşturmak için verdikleri takdire şayan mücadeleleri karşısında şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizde bu mücadelede canını kaybetmiş 226 sağlık çalışanımıza Allah'tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum. Değerli Arkadaşlar, Bu amansız verilen mücadeleye destek olmak için lütfen daha duyarlı ve daha dikkatli olalım. Yeterince can kaybettik, acımız daha da artmasın. Tedavim nedeniyle belirli bir süre telefonlara bakamayacağım. Aramak yerine, mesaj atarsanız sevinirim. Anlayışınız için teşekkür ederim."

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/5878603/koronaviruse-yakalanmisti-sarica-hastaneye-kaldirildi