CHP İzmit, Hürriyet'e sahip çıktı: Sorumlu personelin basiretsizliği...

İŞTE CHP İZMİT'TEN YAPILAN AÇIKLAMA

"Münferit birkaç çalışanın yanlış yaptığı, yapanların görevden uzaklaştırılarak hesabının sorulduğu sokak hayvanlarının yaşam haklarının ellerinden alındığı Yahya Kaptan'da maalesef çok talihsiz bir olay yaşanmış, bizleri çok üzen yıpratan köpek kayıplarının bu üzücü olayın kent kamuoyunun gündeminden  belediyeyi karalayacak şekilde düşmediği görülmektedir. Bu olay karşında, failleri konusunda daha net bir durum olmadan hemen kınamış ve sorumlularının hemen tespit edilip gereğinin yapılmasına dair açıklamamızı yapmıştık. CHP İzmit İlçe olarak savcılığa intikal eden bu olayın takibini yapacağımızı belirtmek isteriz.

Söz konusu insan sevgisi, hayvan sevgisi, doğa sevgisi olunca, bunları korumak kollamak olunca artık bu işin partisi orada siyaseti, tarafı olmaz olamaz. Maalesef ki yaşanan bu talihsiz acı olay; işini, sorumluluğunu hakkı ile yerine getirmeyen belediye personelleri tarafından böylesi üzücü, yıkıcı bir olaya dönüşmüştür. Böylesi bir olayın doğmasına sebebiyet vermek hiçbir yöneticinin arzu edeceği bir durumda değildir. Belediye başkanımız; böylesi bir sonucun ortaya çıkmasında hiç şüphesiz ki en çok etkilenen ve üzülen taraf olmuştur. Belediye başkanımız hayvanlara verdiği önem ve değer için onlara daha iyi kaliteli hizmet vermek, ulaştırmak için mecliste müdürlük kurulmasına yönelik (AKP'lilere rağmen) vermiş olduğu mücadeleyi hiç kimse görmezden gelemez, gelmemelidir.

Burada tartışılması gerekende  belediye başkanımızın bu konuda ki tutumu, çalışması, hayvan sevgisi değil, sorumlu personelin basiretsizliğidir. Belediye başkanımızın hayvan sevgisini, kente olan sevgisini, İzmitlilere karşı duyarlılığını bu kentin tarafsız halkı gayet iyi bilir. Bununla ilgili belediye başkanımız gerekli idari yaptırımı hiç geciktirmeksizin vererek, bu işin yakın takipçisi olacağı ve sorumluları da her kimse gerekli yaptırımı uygulayacağı iradesini ortaya koymuştur. Yapılan katliam kabul edilebilir bir olay değildir.

Böyle bir talimatı ne belediye başkanımız ne de belediye başkan yardımcılarımız vermez. Keşke AKP yöneticileri Samsun'da iş aş diyerek hayatına son veren 45 yaşındaki kardeşimiz içinde bu kadar duyarlı davransaydılar, ama onlardan bu olayla ilgili ufak bir açıklama bile gelmedi. Elbette çok talihsiz ve üzücü bir durum yaşanmıştır. Ancak buradan siyaset çıkarmakta beyhude bir çabadır. Bunun üzerinden kişileri ve kurumları büsbütün suçlamak, karalamak, yıpratmaya çalışmakta bir o kadar adaletsizlik ve acımasızlıktır. Bu durum karşında tekrar sorumlu olan kişileri şiddetle kınıyoruz. Gereken ne varsa da belediye başkanımız tarafından yapılacağından hiç kimsenin şüphesinin olmamasını kamuoyuna saygı ile duyururuz."

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/5880147/chp-izmit-hurriyete-sahip-cikti-sorumlu-personelin-basiretsizligi