Dilaver sorunu nasıl çözülmeli?

Hayrettin Albayrak
Hayrettin Albayrak

Uşakspor maçı sonrasında gazetemiz muhabiri sevgili Emre Kurtbay, teknik direktör Erhan Altın’a taraftarın en çok merak ettiği sorulardan birini yöneltti: “Dilaver Güçlü’nün affı gündemde mi?” Sevgili Erhan Altın bu soruya, “Bu konulara girmeyelim. Bir karar verilmiş, iş bitmiştir. Bu kararı eşelemenin bir faydası olmaz” yanıtı vermiş.

MERAK EDİLEN BİR KONU

Öncelikle bilinmelidir ki, sevgili Emre Kurtbay’ın temsil ettiği kurumun spor müdürü olarak bir şeyi eşelemek gibi bir niyetimiz söz konusu değil. Gerçekten merak edilen bir konu. Ayrıca Dilaver Güçlü ile ilgili alt yapıda düzenli şekilde çalıştığı, çok hırslı ve istekli olduğu yolunda bilgiler alıyoruz. Ki, bu bilgiler mutlaka yönetim ve teknik ekibe de geliyordur. Bu gibi durumlarda kadro dışı kararı gözden geçirilir, af gündeme gelir. Böyle bir şey söz konusu mu diye merak ettik.

AYET DEĞİL Kİ, DEĞİŞMESİN

Sevgili Erhan Hoca’nın konuya bir karar verilmiş, iş bitmiştir mantığıyla bakmasını doğru bulmuyorum. Ayet değil ki bu, değişmesin. Cerem de kadro dışı bırakıldı ama sonra affedildi. Dilaver için de pek ala aynı şey düşünülebilir. Sonuçta adam affedilmeyecek bir suç işlemedi. Daha önce de yazdım, tekrarlayalım. Dilaver Güçlü sorunlu bir futbolcu olsa da, yetenekleri tartışılmaz. Tek başına maç alacak özelliklere sahip bir futbolcu.

ÖNCE KULÜBÜN MENFAATİ

3 yıllık sözleşme yapılmış ve dünyanın garanti parası taahhüt edilmişken, kulübün menfaatleri doğrultusunda adım atmak gerekir. Ara transferde bir alıcısı çıkar, sözleşmeyi karşılıklı feshi edebilirsek, daha doğrusu ekonomik açıdan büyük yükten kurtarabilirsek sorun yok, ancak burada devam edecekse ligin ikinci yarısında kadroda yer alması gerekir. Diliyorum, umuyorum yönetim ile teknik ekip önümüzdeki günlerde bir araya gelip aklıselim kararı verecektir.

Batuhan Er’de ısrar etmek hem yanlış, hem haksızlık

Eski takımlarında golcülüğünü konuşturmuş, gol krallıkları falan yaşamış, zaten bunun için transferi gerçekleştiğinde çok sevinmiş, Yakup’un yerini dolduracak isim demiştik.

AYAKTA DURACAK HALİ YOK

Tamam, ciddi bir sakatlık geçirdi, uzun süre takımdan ayrı kaldı ancak üzerinden kaç hafta geçti hala beklentilerin çok uzağında. Her maç mutlaka çok elverişli fırsatlar buluyor ama kullanamıyor. Bitik bir hali var. Sanki ayakta zor duruyor gibi. Ne adam geçebiliyor, ne son vuruşları yapabiliyor. Takım adeta santraforsuz oynuyor.

BATUHAN ER KREDİSİNİ TÜKETTİ

Böyle devam edemez. Erhan Altın’ın haftalardır hayal kırıklığı yaratan, başka anlamda kredisini yitiren Batuhan Er’i artık kenara alma zamanı geldi de geçiyor bile. Bu ısrar takıma zarar veriyor. Ayrıca o bölgede forma bekleyen genç Mervan’a haksızlık ediliyor. Genç santrafor şans bulduğunda çok iyi işler çıkardı. Yarınki maçta ilk 11’i hak ediyor.

BAHATTİN İLERİ UÇTA FAYDALI OLUR

Erhan Hoca’nın başka bir alternatifi daha var. Bahattin’i kanattan alıp santrafora çekmek. Batuhan Er’e göre tekniği çok daha iyi. Fizik gücü de öyle. Bahattin ileri uçta çok daha faydalı olur. Ayrıca, Bahattin’in ileri uça alınmasıyla kanattaki boşluk Ramazan ile doldurulur, o bölge daha hareketli olur. Erhan Altın’ın dikkatine sunulur.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Hayrettin Albayrak tarafından kaleme alındı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/makale/5933421/hayrettin-albayrak/dilaver-sorunu-nasil-cozulmeli