SEDAŞ ekipleri fedakarca çalıştı

Cumartesi günü İstanbul’da etkili olan ve akşam saatlerinde ilimizde de görülen kar yağışı kısa sürede kenti beyaza bürüdü. Gece boyunca devam eden, dün gün boyu da süren kar yağışı nedeniyle birçok olumsuzluk yaşandı. Bazı yollar geçici olarak ulaşıma kapalı kalırken kentin birçok mahallesinde elektrik kesintileri yaşandı. Meydana gelen kesintilere müdahale etmek için SEDAŞ saha ekipleri, SCADA Kumanda Merkezi ve SEDAŞ Çağrı Merkezi 24 saat görev başındaydı.

KOORDİNASYON SAĞLANDI

Faaliyet bölgesini etkisi altına alan olumsuz hava koşulları ile kar alarmına geçen SEDAŞ saha ekipleri, Cumartesi akşamından itibaren etkisini artıran kar yağışının neden olduğu kesintilere müdahale etmek için zorlu şartlar altında müdahalelerini sürdürdü. Saha çalışanlarının yanı sıra gerekli koordinasyonun sağlanması için SEDAŞ yöneticileri, SCADA Kumanda Merkezi ve SEDAŞ Çağrı Merkezi’nde de yoğun bir hafta sonu çalışması yaptı.

YÜRÜYEREK ULAŞTILAR

Yüksek kesimlerde etkisini daha şiddetli bir şekilde hissettiren kar yağışı nedeniyle oluşan kar yükü ve buzlanmalar enerji hatlarını olumsuz etkilerken; ekipler bu noktalara ulaşmak için de yoğun çaba sarf etti. Araçlar ile ulaşılamayan noktalara yürüyerek ulaşan ekipler, büyük bir gayret ve azimle görevlerini yerine getirmeye çalıştı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6132877/sedas-ekipleri-fedakarca-calisti