Kar etkisini pazarda gösterdi

Sokak kısıtlamasına denk geldiği için salı günleri kurulan Cumartesi Pazarı’nda bugün fiyatlar tavan yaptı. Yeşillik başta olmak üzere kar nedeniyle ürün toplanamazken, bu nedenle tezgahlarda az sayıda olan sebze ve meyvenin fiyatları da doğal olarak pahalıydı. Birçok pazarcı ürün alamadığı için Cumartesi Pazarı’na gelemedi, tezgah açamadı.

SEBZE FİYATLARINDA ARTIŞ VAR

Cumartesi Pazarı esnaflarından Arif Ismarlayıcı, “Sebze fiyatlarında artış var. Bunun nedeni kar yağışı. Özellikle köyden pazara gelen esnaf arkadaşlarımız bu hafta ürünlerini toplayamadı, bundan dolayı da fiyatlarda biraz artış var” dedi.

MANDALİNADA SONA YAKLAŞILIYOR

Pazar esnaflarından Sadi Aydın da fiyatı artan ürünler arasında mandalinayı gösterdi, “C vitamini deposu olan mandalina azalıyor, artık sonuna geliniyor. Biraz da mandalinadaki artış bu yüzden” dedi.

PAZARDAKİ FİYATLAR

Cumartesi Pazarı’nda bugün kıvırcık 4 lira, pırasa 6 lira, maydanoz 2 lira, taze soğan da 4 liradan tezgahta yerini aldı. Meyvelerden mandalina 10 lira, portakal 8 lira, elma 5 lira, muz ise 10 liradan satışa sunuldu. Özellikle seracılık faaliyetleriyle birlikte her mevsim sofralarımızda yer alır duruma gelen domates 3 liradan, salatalık ise 5 liradan satışa sunuluyor.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6139866/kar-etkisini-pazarda-gosterdi