Balabanspor, kadın futbol takımı kuruyor

Mavi-Beyazlı ekipte, kadın futbol takımını çalıştıracak olan Rabia Balaban da eski bir futbolcu. Daha önce Hasan Alemdar’ın takımlarında forma giyen Rabia Balaban, Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitim Bölümü 4. Sınıf öğrencisi. Rabia Balaban, teknik adamlığa başlamasından dolayı çok büyük bir heyecan içinde olduğunu belirtti.

“HASAN ALEMDAR’IN ÖĞRENCİSİYİM”

“21 yaşındayım. Milli sporcuyum ve aktif olarak futbol oynamaya devam ediyorum. Futbola 2012 yılında Türkiye’de bayan futbolunda önemli yer etmiş Hasan Alemdar hocamın yanında başladım. Sokaklarda başlayan bu tutku beni hiç haberimin bile olmadığı bayan futbol takımlarıyla buluşturdu. 2013 yılında milli formayı giyme şansına sahip oldum. Spor her zaman hayatıma yön veren en önemli etken oldu.  2017 yılında Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği bölümüne 1.likle ile yerleştim.

“KADINLARINDA FUTBOL OYNAYABİLECEĞİNİ GÖSTERDİK”

Şu an 4. Sınıf öğretmenlik öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam ediyorum. Aktif olarak devam ettiğim futbol hayatımın yanında, bayan futbolunun içinden bir göz olarak hayatıma dokunan ve her zaman örnek aldığım antrenörlerim gibi bir antrenör olmak için kendimi geliştiriyor ve kızlarında futbol oynayabileceği gerçeğini ülkemize göstere bilmek adına her daim sporun bir parçası olmaya çaba gösteriyorum” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6311627/balabanspor-kadin-futbol-takimi-kuruyor