Taşdemir’den istifa eden vekillere: “Sokaklardan uzaklar”

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, TBMM’de yaptıkları basın açıklamalarında CHP’den istifa ettiklerini açıkladılar. Söz konusu vekillerin Muharrem İnce’nin partisinin saflarına geçeceği iddia edilirken konu ile ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmeler yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, istifa eden isimlere tepki göstererek istifalarının altındaki gerekçeleri iyice dinlediğini belirterek üç ismin de parti içinde emek harcamadığını dile getirdi.

SONUÇ BÖYLE OLUYOR

Taşdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “-Emek harcamadan, başarı göstermeden, örgütün tozunu yutmadan birlerini bu mevkilere getirdiğinizde, sonuç böyle oluyor. Bir kişi iyi bir avukat, iyi bir doktor, iyi bir asker, iyi bir mühendis vb. olabilir. Halk da hiçbir karşılığı yoksa onu milletvekili yapmamalısınız. Akşama kadar halkla iç içeyiz. Her gün onlarca insana yardımcı olmak için çaba sarf ediyoruz. Merak edip soruyorum, bu 3 tane vekil bugüne kadar kaç tane vatandaşın hastanede, okulda veya devlet kurumunda işlerini çözmeye yardımcı olmuş?

NEYİN KAVGASINI VERİYORLAR?

Başarı ödüllendirilmiyorsa ve seçilmiş kişilerin çalışmaları arşivlenmiyorsa orada bir sorun var demektir. Bu partide onlarca gençlik kolları başkanlığı yapmış yiğit gençler var. Bu gençleri ödüllendirip arka çıkmamız gerekmez mi? Memleket bu durumdayken kimsenin bahane üretmeye hakkı yok.  3 vekilin istifa açıklamasını dikkatle dinledim. Sokaklardan uzak tamamen kendi hayal dünyalarını yazmışlar. Birde şunu merak ediyorum. Bu partide ki 10 Aralıkçılar da kim? Bunlar neyin peşinde ve neyin kavgasını veriyor?”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6333459/tasdemirden-istifa-eden-vekillere-sokaklardan-uzaklar