Feridun Özbay’da eksikler var

İzmit Belediyesi, Fethiye Caddesi Feridun Özbay Sokak’ın zemininde yenileme yapmış, sokağın parkelerini değiştirerek güzel bir hale getirmişti. Bölge esnaflarını da memnun eden bu çalışma sonrası, iş henüz tam olarak bitirilemedi. Sokakta hala eksikler söz konusu. Olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmaların durmasının ardından, önümüzdeki süreçte de bu eksiklerin giderilmesi bekleniyor.

RÖGAR KAPAKLARI AÇIKTA

Zeminin tamamlanması sonrası, yağmursuyu için sokağın orta bölümünü ızgaralar yerleştirildi. Yükselen zemin nedeniyle doğalgaz, elektrik ve İSU’ya ait kapakların çevresinde de tam olarak bir düzenleme yapılmadı. Eksik olan bir başka konu ise, dükkanların bodrum katlarına ilişkin havalandırma boşluklarının yapılması. Bu eksikler giderilmediği için, sokak da tam olarak bitmiş gibi gözükmüyor.

YAKIN ZAMANDA YAPILACAK

Feridun Özbay Sokak esnaflarından İbrahim Kılıç, rögar kapakları için gelip ölçülerin alındığını ve kısa sürede yapılacağının söylendiğini anlattı. Bir başka esnaf Hakan Yılmaz da, geçen hafta İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile görüştüklerini, rögar kapakları için ihalenin yapıldığını ve yakın zamanda kapakların yapılacağını öğrendiklerini anlattı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6523780/feridun-ozbayda-eksikler-var