İzmit köylerindeki vatandaşlar çok memnun: “Gelmeseydiniz aşı olamayacaktık”

10 KÖY TAMAMLANDI

İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan örnek proje ile köylerde 65 yaş ve üstü vatandaşları aşılama çalışmaları başladı. Bu sabah 09.30 ile 12.30 saatleri arasında Bulduk, Fethiye, Süverler, Hakkaniye, Böğürgen köyleri, öğleden sonra ise saat 13.30 ile 16.30 arasında Çağırgan, Şahinler, Kulmahmut, Kaynarca, Nebihoca köylerindeki vatandaşlar aşılandı. Kalan 42 köy ise cuma gününe kadar bitirilecek.

CUMA GÜNÜ BİTECEK

İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü köylerde numara alamayan, sağlık hizmetine ulaşımda sıkıntı yaşayan vatandaşların aşılarını yapmak için yaptığı çalışma ile mobil ekipler kurdu. Ekipler bugün itibariyle köylerde aşılama çalışmalarına başladı. Cuma günü bitecek olan çalışma ile köylerde 65 yaş ve üstü aşılanmayan vatandaş kalmayacak. İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün aşılama programına Hakkaniye köyünde eşlik ettik.

VATANDAŞA ÖNCE ANLATILDI

Hakkaniye köy konağında sağlık biriminde yapılan aşılama çalışmasında yatalak olmayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar aşılandı. Ekipler aşıladıkları vatandaşları olası yan etkiler hakkında bilgilendirdi ve en az 20 dakika köy konağında bekletildi. Evlerde yatalak olan ya da sağlık birimine gelemeyecek kadar yaşlı olan vatandaşlar ise evlerde aşılandı. Evlerde yapılan aşılama projenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

VATANDAŞ ÇOK MEMNUN

Okuma yazması olmayan vatandaşların gelen sağlık ekiplerinin yardımı ile sisteme kayıtları yapıldı ve aşılandı. Vatandaşlar verilen hizmetten memnun olduklarını, köye ekiplerin gelmemesi halinde aşılanma olasılıklarının çok düşük olduğunu söylediler. Evlerinde aşı ekiplerini gören vatandaşlar, “Biz okuma yazma bilmiyoruz. Eğer kapımıza gelmeseydiniz biz randevu alıp aşı olmayacaktık” dedi. Aşılama ekiplerine köy muhtarları eşlik etti.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6542246/izmit-koylerindeki-vatandaslar-cok-memnun-gelmeseydiniz-asi-olamayacaktik