Lastik fabrikalarından sağlık sektörüne büyük destek

Pandemi nedeniyle sağlık hizmetlerinin devamlılığını ve kalitesini arttırmaya yönelik Lastik-İş Sendikası ve örgütlü olduğu Brisa, Goodyear, Pirelli ve Prometeon fabrikalarının ortak katılımıyla 40 adet hasta başı monitör alımı yapıldı. Monitörlerin teslim töreni bugün Başiskele'de bulunan Tryp By Wyndham Otel'de gerçekleştirildi. Programa; Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Prometeon İnsan Kaynakları Müdürü Okan Vural, Pirelli Otomobil Lastikleri İnsan Kaynakları Müdür Francesca Ballabene, Brisa İnsan Kaynakları Müdürü Murat Şahin, Goodyear İnsan Kaynakları Müdürü Serkan Işık, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ahmet Sarıışık, Lastik İş Yönetim Kurulu üyeleri Necdet Ulusoy ve Alperen Şakacı katıldı. 

YENİ BİR DÖNEME GİRDİK 

İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan yaptığı açılış konuşmasında, “Hastanelerimize eskilere oranla çok daha iyi yerde. Lastik İş Sendikası ve firmaların öncülüğünde hastanelerin ihtiyaçlarını görecek, hasta başı monitörlerini temin ettiler. Lastik sektörüne teşekkür ediyoruz. Yeni bir döneme girmiş bulunmaktayız. 65 yaş üstüne aşılama büyük oranda tamamlanmak üzere. Normalleşmenin devam edebilmesi için özellikle aşıda aşırı hassas davranmamız lazım. Herkese büyük bir görev düşüyor. Koronavirüs hastalığına en çok 20- 40 yaş arasındaki grup yakalanıyor ama ölüm oranları 65 yaş üstünde fazla. Asla rehavete kapılmayalım. Ülke, il ve dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Kocaeli, Türkiye’nin sanayi merkezi. Hadi kapat deyip fabrikaları kapatamazsınız. Sağlık altyapımız bu süreçte yoğun bir efor sarf etti. Çok şükür olağanüstü bir durum yaşamadık. Lastik sektörüne teşekkür ediyoruz. Hastaneler bu monitörlerle daha konforlu hizmet edecektir. İnşallah hep beraber bu süreci en iyi şekilde atlatacağımıza ve yeni normal döneme sağlıkla erişeceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ 

Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Fabrikalarımız duyarlılık gösterdi. Buradaki malzeme sayısı 30’un üzerinde ama bu gibi doğal durumlardan kaynaklanan hastalıklarda toplum olarak birbirimize destek olmalıyız. Bu moraldir. Bizler ayaktayız ve birbirimize destek oluyoruz. Bu destek bir farkındalık oluşturmalıdır. Umut ediyorum ki bu hastalığı dayanışma duygusu içerisinde atlatacağız. Önlemlere dikkat etmeye devam etmek zorundayız. Daha güzel günlerde hep beraber olacağız. Önemli olan dayanışma ruhunu yakalayabilmektir. Mesafeye, hijyene dikkat edeceğiz. Bu hastalık sürecine ciddiyetle bakmamız gerekiyor. Bize bir şey olmaz mantığında olmamamız gerekiyor. Nefes alabilmemiz için dikkat etmemi gerekiyor. Herkes bir yakınını kaybetti . Bende Bu acı süreç içerisinde babamı kaybettim” dedi. 

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6545097/lastik-fabrikalarindan-saglik-sektorune-buyuk-destek