Polis memuru Arslan dualarla uğurlandı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde 3 yıldır görev yapan polis memuru Abdurrahman Arslan(24), dün akşam saatlerinde görev dönüşü sırasında iddialara göre kontrol ettiği silahının ateş alması sonucu yaralandı. Arkadaşları tarafından Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Arslan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Arslan’ın vefatı Emniyet teşkilatını, ailesini ve arkadaşlarını derinden üzdü.

EMNİYETTE TÖREN DÜZENLENDİ

Derince ilçesinde ikamet eden Arslan için Kaşkaldere’de bulunan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde tören düzenlendi. Yapılan törene; Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Burdur’da ikamet eden babası Medeni Arslan, annesi Zeynep Arslan ve kardeşleri, İl Jandarma Komutanı Albay Ümit İlbayı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Kocaeli Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, İl Müftüsü Sinan Cihan, CHP İl başkanı Harun Yıldızlı, mesai arkadaşları ve emniyet teşkilatı katıldı.

TİPİOĞLU: "ÖRNEK İNSAN ÖRNEK POLİS”

Arslan’ın ailesiyle yakından ilgilenen Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, "Hayatının baharında gencecik pırıl pırıl kardeşimize son görevimizi yapmak için toplandık. Acının tarifi yok. Kardeşimiz vatanına milletine bayrağına aziz milletimize karşı sorumluluklarını yerine getirdiği bir kaza neticesinde hakkın rahmetine kavuştu. Hakka yürüyen kardeşimize rahmet diliyoruz. Abdurrahman kardeşimiz bu elim kazanın yaşandığı ana kadar yüksek görev şuuruyla sorumluluklarını yerine getirmiş, örnek insan ve örnek polis olarak görev yapmıştır. Kendisini bu özellikleriyle hatırlayacağız. Ailesine, aziz milletine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah” dedi.

Ardından yapılan duaların ardından Arslan’ın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Erzurum’a gönderildi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6548580/polis-memuru-arslan-dualarla-ugurlandi