Kadınlar Ramazan Heybesi ile sahada

EV EKONOMİSİNE KATKI

İlimizdeki kadınların ev ekonomisine katkıda bulunmak ve kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla kurulan Kadın Eli Kocaeli Kooperatifi, gelenek ve kültürü canlı tutmak adına Türkiye’ye örnek olma hedefiyle sahaya çıkmaya hazırlanıyor. 15 kadının, ‘Kadınlar için ne yapabiliriz?’ diyerek kurduğu kooperatif, tüm kadınlara destek olmayı amaçlıyor. Resmi olarak kuruluşunu gerçekleştiren Kadın Eli Kocaeli Kooperatifi kısa zamanda tanıtımlarını yapmaya hazırlanıyor.

İLK PROJE HAZIRLANDI

Kooperatif, ilk projesi olan Ramazan Heybesinden Hisseler ile hem kadınlara destek olmayı hem de ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeyi hedefliyor. Kadın emeği ile işlenen ve hazırlanan heybeler satışa çıkarıldı. İçinde temel ihtiyaç gıdalarının yer aldığı heybelerin üç farklı hibesi bulunuyor. Girişimci kadınlara ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen vatandaşlar 100 lira, 150 lira ve 250 lira olan hibeleri satın alabilecek. Ramazan ayı boyunca sürecek projeden elde edilecek gelir, diğer projelerde kullanılacak.

15 KURUCU ÜYESİ VAR

Başkanlığını ilimizde geniş bir kesimin tanıdığı Araştırmacı-Yazar Müge Uçar’ın yürüttüğü Kadın Eli Kocaeli Kooperatifi’nin kurucuları arasında Gülşen Akbaş, Yasemin Yılmaz, Semiha Lavas Özkol, Ebru Gülsever, Dr. Zuhal Kocaman, Hüsniye Ceren, Yasemen Erdem, Pınar Kurt, Mutlugün Aktop ve Gülten Uzun bulunuyor.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6896355/kadinlar-ramazan-heybesi-ile-sahada