Mustafa Bozkurt pandemi önlemlerini değerlendirdi: "Kararlar işimizi etkiliyor ama önceliğimiz sağlık"

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘kısmi kapanma’ konulu genelge gönderdi. Genelgede salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği belirtildi.

HARFİYEN UYACAKLAR

Uygulamaya giren yeni kararları ilimizdeki oda ve dernek başkanları değerlendirdi. Bir yılı aşkın süredir salgın nedeniyle alınan tedbirlere uyan esnaf temsilcileri, yeni kararların da sağlık için alındığına ve kararlara sonuna kadar harfiyen uyacaklarına dikkat çekti. Zor bir süreçten geçtiklerini belirten oda ve dernek başkanları, pandemi bitmeden esnafların rahat bir yaşam süremeyeceği görüşünde birleşti.

KARARLAR İŞİMİZİ ETKİLİYOR AMA ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIK

Kocaeli Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt "Bize ulaşan genelgeye göre sabah 08.00’de açılıp akşam 18.00’de kapanmamız gerekiyor ki akşam insanlar sokak kısıtlaması başlayana kadar evlerine ulaşabilsin. Alınan karar işlerimizi çok fazla etkilemez çünkü bir tek bu sistemle çalışabiliriz. Müşterilerimize randevu sistemiyle hizmet sağlıyorduk bunu biraz daha aralıklı şekilde devam ettireceğiz. Alınan kararlar işlerimizi etkilese bile önceliğimiz sağlık. Vatandaşlarımızın esnafımıza yardımcı olması lazım" ifadelerini kullandı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6944537/mustafa-bozkurt-pandemi-onlemlerini-degerlendirdi-kararlar-isimizi-etkiliyor-ama-onceligimiz-saglik