Muharrem Tutuş bilançoyu paylaştı

80 MİLYON ARTMIŞ

İki oturumlu geçen  İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nın yankıları sürüyor. Mecliste belediyenin borcunun 80 milyon TL arttığını söyleyen İzmit Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet arasında tartışma yaşanmıştı. Daha sonra A Haber’e de röportaj veren Tutuş’a tepki gösteren Başkan Hürriyet, Tutuş’un yalan söylediğini ifade etmişti. Başkan Hürriyet’in sözleri üzerine belediyenin bilançosunu paylaşan Tutuş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “İzmit Belediyesi’nin mali durum sunumunu yaparken, belediyeyi iki yılda 80milyon TL daha borçlandırdığını söylediğim için; Fatma hanım bir video hazırlayarak beni yalancılıkla itham etmiş.

“KENDİSİ YALAN SÖYLÜYOR”

Tabi karşılıklı suçlamalarla, konunun özünü ve önemini unutturma gayreti, kendisine akıllıca geliyor olabilir. Benden ‘hayır, kendisi yalan söylüyor’ dememi ve milletimizin gözünde hızla irtifa kaybettiği yerlere doğru bizleri de sürüklemek istiyor da olabilir. Ancak bizler, bu kısır ve çukur siyasete alet olmayacağız.

“İZMİTLİLER KARAR VERECEK”

Ben Fatma hanımın geldiği günün ve bugünün borç bilgilerini, evrakları ile beraber paylaşıyorum. Burada fark 100 milyon TL görünüyor. 31.03.2019 tarihli mizan ile 31.12.2020 tarihli bilançoları okuduğumuzda, Fatma hanımın belediyeye 80 milyon TL yeni borç yüklediği ortadadır. Kim doğrucu, kim yalancı karar milletimizin."

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/6991142/muharrem-tutus-bilancoyu-paylasti