Vali Yavuz’un durağı bu kez Gölcük oldu

Gölcük Çiftlik Mahallesinde ikamet eden Şehit Er Ali Demir ve Şehit Polis Memuru Ali İhsan Baltürk’ün aileleri ziyarette bulunan Vali Yavuz; “Böylesine mübarek bir ayda, Allah’ın lütfuna şahit ve seçilmiş olan şehitlerimizin emanetleri ile bir arada olmak, bizim için bir onurdur. İsteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” dedi, Ramazan ayının huzur ve sağlık içerisinde geçirilmesi temennisinde bulundu.

DAHA SONRA GAZİLER

 Vali Yavuz, daha sonra Gölcük’ün farklı mahallelerinde oturan Gaziler; Abdul Samet İpek, Nizamettin Şişman ve Ahmet Gülmen’i hanelerinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını sordu. Vali Yavuz: “Sizler; vatanı, milleti ve kutsal değerleri için bu fedakarlığı gösteren kardeşlerimizsiniz.  Sizleri seviyoruz. Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” dedi ve Ramazan aylarını tebrik etti.

DARDAKİ AİLELER DE UNUTULMADI

Şehit yakınları ile gazilere yapılan ziyaretlerin ardından Vali Yavuz, Gölcük ilçesinde yetim, yaşlı, engelli ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan 15 aileyi evlerinde ziyaret ederek, Ramazan aylarını kutladı.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi. Gölcük’teki 20 aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un bugüne kadar ilimizde ziyaret ettiği aile sayısı 527’ye ulaştı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7002143/vali-yavuzun-duragi-bu-kez-golcuk-oldu