Koyun'dan Zonguldak Kömürspor'a sert tepki: "Gümüşhanespor'dan bana ne!"

Kocaelispor'un böyle işlerin içinde asla olmayacağını ve Zonguldak Kömürspor tarafından yapılan açıklamayı kınadığını belirten Koyun, cumartesi günü Gümüşhanespor maçının kazanılmasını diğer maçlardan daha önemli olduğunu ve 3 puanı alacaklarını söyledi.

BUNLARI KONUŞMAK BİLE AYIP

Başkan Engin Koyun'un açıklamaları şöyle: "Burası Kocaelispor. Bu bize yakışır mı, Bunu konuşmak bile ayıp Hak var hukuk var. Bu işlerin böyle gidebileceğine inanan insanlar var. Sahaya çıkacağız, oynayacağız. Bizim futbolculara böyle bir şey yap, yenil deme şansımız var mı ya? Uzaktan yakından böyle bir şey olamaz. Kişiliğime, karakterime uymaz. Allah bunun hesabını sorar. Günümüz futbolunda bunların konuşulmaması lazım. Bunları konuşmak bile ayıp. Futbolculara Gümüşhane'ye yenilin mi diyeceğiz? Centilmenliğe, insanlığa yakışır mı bu? Nasıl böyle bir açıklama yaparlar, aklım almıyor. Talihsiz bir açıklama olarak değerlendiriyorum. Böyle bir şeye gerek var mıydı ya? Çıkacağız, cumartesi günü 3 puanı alacağız"

YAZIKLAR OLSUN!

"Taraftar kisvesi altına girmiş bazı insanlar ve bazı kalemler bu ahlaksızlığı yapıyorlar. Bunları tamamen Allah'a havale ediyorum. Gümüşhanespor'dan bana ne ya? Biz spor yapıyoruz, savaş değil. Zonguldak Kömürspor bir maç fazla kazansaydı, berabere kalsalardı. Elimizi vicdanımıza koyalım. Herkes ahlaklı olsun. Bu tür insanları kınıyorum, yazıklar olsun. Cumartesi günü çıkacağız ve 3 puanı alacağız. Takımımıza güveniyorum. Bize güvenen insanların güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Bu maçı almak benim için çok daha önemli diğer maçlardan. Maçtan sonra bunları yazanlar, utanmayacak mı?"

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7043741/koyundan-zonguldak-komurspora-sert-tepki-gumushanespordan-bana-ne