Sert: Futbol şansımız yanımızda değildi

“ALNIMIZI AK, BAŞARILI OLDUK”

Ender Alkan'ın Milli Takım Teknik kadrosuna katılmasıyla Darıca GB Teknik Sorumluluğuna getirilen Özcan Sert, görevde bulunduğu dönemi değerlendirdi. Özcan Sert yaptığı açıklamada, "Ağustos ayında Ender Alkan Hocamın yardımcı antrenörü olarak, 2.devredeki Ceyhanspor maçının ardından ise 13. haftada Darıca Gençlerbirliği teknik direktörü olarak görev aldım. 2020-21 sezonunu takım halinde Fair-Play ruhuna uygun, alnımız ak, başarılı bir şekilde tamamladığımızı düşünüyorum.

“HEP PLAY-OFF&UN İÇİNDEYDİK”

Göreve geldiğimizde transferi yasaklı, imkanları kısıtlı, kadrosu genç olarak yorumlanan, transfer tahtası açılmaz ise küme düşme adayı olarak gösterilen bu ekip ligin son haftasına kadar Play-Off yarışını kovaladı, son 5-6 haftaya kadar da ilk 5’in içinde yer aldı. Ayrıca Türkiye Kupası’nda 3 tur geçerek Galatasaray’a karşı Türk Telekom Arena’da mücadele etme gururunu yaşamış ve yaşatmıştır. Özellikle Ender Hocanın milli takıma geçişi ile birlikte kolay olmayan bir süreç ile karşı karşıya kalmamıza rağmen, özveri ile çalışarak, tüm enerjimizi takımımıza harcadık.

“GENÇ KADRODAN EN İYİ VERİMİ ALDIK”

Takım halinde birlikte hareket ederek ve kendimizin oluşturduğu hedefe yürüdük.  Devam eden sürecin bizi Play-Off'a yaklaştırması, çok istemememize rağmen bu hedefimize ulaşamamamızın üzüntüsünü içimizde hissediyoruz. Ancak ilk gün ve her zaman dediğim gibi benim için bu çocukların aldıkları her puan değerli ve bitirdikleri sıralama bu futbolcuların başarısı olarak adlandırılmalı. Bu genç kadroyu son ana kadar en verimli şekilde kullanmaya gayret ettik.

“GOL ATMAKTA ZORLANDIK”

 Süre vermediğimiz oyuncu neredeyse olmadı.  Ligin en mücadeleci, savunma gücü en yüksek takımlarından biriydik. Savunma özelliğimiz ön plana çıkarken, hücumda pozisyon zenginliğimiz de vardı. Ancak futbol şansımız yanımızda olmadı, gol problemi yaşadığımız maçlar çoktu. Umuyorum gelecek sezonlarda futbol şansı Darıca Gençlerbirliği’nin ve bu aslan futbolcuların kariyerleri boyunca hep yanlarında olur.

“HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntıların futbolu da etkilediği bu süreçte gayretleriyle ve destekleriyle yanımızda olan Arif Gülen Başkanımıza ve Belediye Başkanımız Muzaffer Bıyak'a, sezon boyu hep yapıcı şekilde bizi motive eden Darıca Gençlerbirliği taraftarlarına ve ılımlı haberleri ile bizleri motive eden basın kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Geride bıraktığımız sezon için herkes hakkını helal etsin, bizden yana helal olsun. Yeni sezonda tekrardan bu camiada olmak her daim bizim için mutluluk verici olacaktır" dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7073233/sert-futbol-sansimiz-yanimizda-degildi