Harika haber: Safiport Holding sponsor oluyor

Hayrettin Albayrak
Hayrettin Albayrak

Haberi geçtiğimiz pazartesi akşamı Kocaeli TV’deki programda sevgili Necip Öztaş paylaştı. Belediye Derincespor basın sözcüsü Haşmet Uçar’dan almış bilgiyi, daha doğrusu müjdeyi.

SAFİPORT HOLDİNG SPONSOR OLUYOR

Özelleştirilen Derince Limanını alan SAFİPORT Holding şirketi Belediye Derincespor’un isim sponsoru oluyormuş. Görüşmelerin olumlu geçtiği, kısa zamanda kesin anlaşmanın sağlanacağı belirtiliyor. Konuşulan rakamın sezonluk 2 milyon TL dolayında olduğu söyleniyor. Belediye Derincespor için ciddi bir kaynak. Mevcut imkanlarla, daha doğrusu belediyenin kaynaklarıyla 4.5 milyonluk bütçe yapabilen Sarı-Lacivertli kulübün sponsor katkısıyla harcama limitinin 6.5 milyon seviyesine gelmesi yönetimin elini güçlendirecek, başarı çıtasını yükseltecektir. Bu anlaşmadan sonra Belediye Derincespor’un 2.Lig’e yükselme adına daha kararlı, sağlam adımlar atacağını düşünüyorum. Hayırlısı. Merak ve heyecanla sponsorluk anlaşmasının resmiyet kazanmasını bekliyoruz.

SEZONA DAİR ÇARPICI RAKAMLAR

Bu arada Necip Hoca Haşmet Uçar’dan aldığı Belediye Derincespor’un geride kalan sezondaki mali tablosuyla ilgili rakamları paylaştı. Teknik ekip ve futbolcuların toplam maliyeti yani peşinat, maç başları, maaş ve primler 3.4 milyonmuş. Araştırma yapmadım ama 3.Lig’in en az bütçelerinden biridir diye düşünüyorum. Ki, kimi BAL takımlarının bile bütçesi bundan fazladır. Geçenlerde söz etmiştim futbolculara 30 maç başı ödenmemiş diye. Kulübün maç başlarıyla ilgili futbolculara borcu 900 bin TL dolayındaymış. (Başkan Ahmet Güntepe bayrama kadar ödeyeceklerini açıklamıştı)Gerçekten3.Lig için şaşırtıcı rakam bunlar. Düşen veya düşmemeye oynayan takım olsa bir derece rakamı doğal karşılamak mümkün olabilir.
Öyle de değil. Sonuçta sonuna kadar ilk 5’i zorlayan bir takımdan söz ediyoruz. Malum buna yakın bütçeyle temsilcimiz önceki sezon Play-Off oynamıştı. Bu arada deplasman giderleri, personel maaşları vs gibi diğer masrafları da üzerine koyduğunuzda kulübün 2020-21 sezonu harcama tutarı 4.5 milyon TL civarındaymış. Gerçekten çarpıcı rakamlar.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Hayrettin Albayrak tarafından kaleme alındı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/makale/7176553/hayrettin-albayrak/harika-haber-safiport-holding-sponsor-oluyor