Bahçeşehir’de 19 Mayıs coşkusu online yaşandı

VELİLER DE DESTEK VERDİ

Bahçeşehir Koleji Kocaeli Kampüsü öğrencileri, uzaktan eğitim platformu aracılığıyla tek yürek olarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu evlerinde yaşadı. Türkiye’nin dört bir yanındaki Bahçeşehir Koleji ailesi öğrencilerinin heyecanı ve velilerinin desteği ile gerçekleştirilen çevrim içi tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Bahçeşehir Koleji Kocaeli Kampüs Lise Müdürü Orçun Barış yaptı.

SİZLERE EMANET EDİLDİ

Orçun Barış, “Uzun ve meşakkatli kurtuluş mücadelesinin ilk ve durdurulamaz ateşinin yakıldığı o kutlu günün 102. yılını büyük bir onur ve haklı bir gururla yaşıyoruz. Sevgili gençler, Atamızın ülkemiz adına başlattığı özgürlük yürüyüşünün ilk adımı sizlere emanet edildi. Sizlerin de bu yüce emanete aynı mücadele ruhuyla ve kararlılıkla sahip çıkacağınıza inancımız sonsuz. Sizler geçmişinden kuvvet alan üstelik geleceğe de kök salacak, her türlü donanıma sahip seçkin bireylersiniz. O gün Bandırma’daki inanç ve azmin hayatınızın her noktasında var olmasını diliyor, bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Yolunuz Atatürk ve onun devrimlerinin ışığı olsun” dedi.

TAM BİR GENÇLİK BAYRAMI

Törende, Kocaeli Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrencilerin günün anlam ve önemine ait mesajları, 19 Mayıs nostalji videosu, dans gösterisi, 10. sınıfı öğrencilerinden Ece Biçici’nin seslendirmiş olduğu 19 Mayıs videosu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bilgi Yarışması ve Satranç Turnuvası sonuçlarının yayınlanması, müzik dinletisi ve 19 Mayıs okul özel çekimiyle tam bir gençlik bayramı coşkusu yaşandı. Yeniliklerin öncüsü olan Bahçeşehir Koleji, törenlerin sadece okullarda değil evlerde de aynı coşkuyla yaşanıp yaşatabileceğinin de öncüsü oldu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7193533/bahcesehirde-19-mayis-coskusu-online-yasandi