Eğitimde yetki Eğitim Bir-Sen’de

TUTANAK ALTINDA

Kocaeli’deki ‘ eğitim hizmet kolu’nda yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde üye sayısı tespit çalışmaları tamamlandı. Her yıl 15 Mayıs’ta yapılan yetkili sendika belirleme çalışmaları, sendikaların Kocaeli şube başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan mutabakat toplantısında tutanakla imza altına alındı. Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yetkili sendika, bu yıl da Eğitim Bir-Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi oldu.

İŞTE İLK 7 SENDİKA

Geçen yıla göre üye sayısını 103 kişi artırarak 8 bin 60 üye sayısına ulaşan Eğitim Bir-Sen’in en yakın takipçisi Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi 5 bin 991 üye sayısında kaldı. Eğitim-İş Kocaeli Şubesi’nin üye sayısı 2 bin 271, Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’nin üye sayısı da 1.278 oldu. TEÇ-SEN Kocaeli Şubesi’nin üye sayısı 84, Eşit Haklar Sendikası’nın üye sayısı da 42 oldu. Anadolu Eğitim Sendikası da 24 üyeye sahip.

YAŞLIK’TAN AÇIKLAMA

İmzalanan mutabakatlara göre Eğitim Bir-Sen’in İzmit dışındaki tüm ilçelerde yetkiyi devam ettirdiğini belirten Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, bu başarının tüm üyelerinin katkısıyla geldiğini vurguladı. Yaşlık şunları söyledi: “Bu başarı tek kişiye veya yönetile mal edilemez. Tüm üyelerimizin başarısıdır. Bizi zirveye çıkaran, zirvede tutan ve zirveden yeni ufuklara yol almamıza katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.

TEK RAKİBİMİZ BİZİZ

Rekabet zemininde hizmet anlayışı ile yola çıktığımız sendikal hak arama mücadelemizde 29. yılın sonunda bakıyoruz ki artık üyesine, ülkesine hizmette rekabet edeceğimiz, rakip diyeceğimiz hiçbir sendika kalmamış. Artık tek rakibimiz kendimiz olarak, hizmetlerimizi ve mücadelemizi zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara doğru taşıyacağız. Yükümüz ağır, bunun bilincinde olarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz. 

MÜCADELEYE DEVAM

Kırmadan, dökmeden; İnancın, sağduyunun, vicdanın ve medeniyetimizin sesi olma yolunda sürdürdüğümüz mücadelemizi her dem daha ileriye götüreceğiz. Yalan dolana sapmadan, üyesini ve eğitim çalışanını aldatmadan, kazanımlarımızı anlatarak sendikacılık yaptık. Eğitim çalışanına kazandırdık, kazandırmaya devam edeceğiz. Bazı sendikalar gibi yapmadığımız şeyi söylemedik. Başkalarının kazanımları üzerinden sendikacılık yapmadık.

TÜM ÜYELERE TEŞEKKÜR

Emek hırsızlığı yapmadan sendikacılık yaptık. En büyük sermayemizin samimiyet olduğunun farkındayız. Yeni ufuklardan yeni umutlara koşmaya devam edeceğiz. Bir kez daha bu vesile ile bu güne kadar üye olmamış tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir-Sen’e üye olmaya davet ederken, bizi yetkide zirveye taşıyan tüm üyelerimize sonsuz şükranlarımızı arz ederiz."

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7207829/egitimde-yetki-egitim-bir-sende