Birevim, ev vadediyor ama hayalleri yıkıyor

Son olarak Sümeyye Neyiş isimli bir okurumuz başına gelenleri bizlerle paylaştı, herkesi dikkatli olmaları konusunda uyardı.
İşte okurumuzun yaşadıkları ve anlattıkları:
“Haziran 2018 tarihinden beri şahsım Sümeyye Neyiş adıma kayıtlı 973296-0 üye numaralı Birevim üyesiyim. Teslim tarihim 15 Mart 2021’di. Derince Çınarlı Mahallesi’nden teslim tarihime göre ayarlayıp satılık alacağım evi buldum. Müteahhide 20 bin TL kapora verip kalan kısmını Mart 15 olan Birevim teslimatımdan vereceğimi söyleyip anlaştım. Tabi başıma gelecekleri nerden bilebilirdim!
Teslim tarihi yaklaştığında Birevim yetkilileri zor günler geçirdiklerini, teslimat tarihinin ileri bir tarihe aksayacağını dediklerinde şoke oldum. Karşılarında neredeyse ağladım. Ne kadar müteahhide kapora verdim desem de teslimatı Mayıs 25’de verebileceklerini söyleyip bizi ‘sabredin’, ‘şöyle’, ‘böyle’ diyerek kandırdılar. Müteahhitle tekrar görüşüp 2 ay daha beklemesi hususunda 30 bin TL daha kapora vermem şartıyla anlaştık. Bu arada annemin altınlarını bozdurup müteahhide istediği 30 bin TL’yi verdik.
Mayıs ayı geldiğin de, evet şaka değil 2. kez teslimatı Haziran 15’e kadar uzatacaklarını söyleyip bize bir şok daha yaşattılar.
Şuan geldiğim nokta, müteahhide verdiğim 50 bin TL kaporam yanmak üzere. Müteahhit haklı olarak aylardır beklediği için kaporayı veremeyeceğini, zarar ettiğini, haziran ayına kadar beklerse anlaştığımız miktarın üzerine +20 bin TL daha verirsem ancak evi satabileceğini söylüyor.
Buradan tüm devlet yetkililerine sesleniyorum, lütfen kurtarın bizi...
Ayrıca vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları hususunda kendimde bir zorunluluk hali hissedip herkesle bunu paylaşmak istiyorum.
Birevim’e gitmeyin...
Umutlarınız yanmasın…
Hayallerinizle oynamalarına izin vermeyin…”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7223527/birevim-ev-vadediyor-ama-hayalleri-yikiyor