Tuna Berk Muaythai Türkiye Şampiyonu

+91 KG’DA YARIŞTI

Körfez İlçesi’nde ikamet eden, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde görevli polis memuru Ekrem Odabaş’ın oğlu Tuna Berk,  Aydın Kuşadası’nda yapılan Türkiye muaythai Şampiyonasında +91 kg’da yarıştı. 17 yaşında olan Tuna Berk Odabaş, Gençler Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerini geride bıraktı, birincilik kürsüsünde yer aldı. Tuna Berk, aynı zamanda Milli Takım aday kadrosuna da seçildi.

MİLLİ TAKIMDA

Kuşadası’nda yapılan yarışmalarda birinci gelen Tuna Berk Odabaş, çok büyük sevinç yaşadı. Bu başarısıyla Milli Takıma seçilen Tuna Berk,  Aralık ayında Tayland’da düzenlenecek olan Muaythai Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olmanın da haklı gururunu yaşayacak. 5 yıldır muaythai sporu ile uğraşan, Lise 11. Sınıf öğrencisi olan Tuna Berk, bu sporda en iyi yerlere gelmeye çalışacağını söyledi.

“AİLEMİN VARLIĞI BANA GÜÇ VERİYOR”

Tuna Berk “ Ailemle ne kadar gurur duysam az. Babamın her zaman yanımda olması ve varlığı bana güç veriyor. Bu başarımda emeği geçen antrenörüm Şahin Aras’a da teşekkürü bir borç bilirim. Muaythai gençlerde Türkiye şampiyonu olarak ülkemizi dünya şampiyonasında temsil edecek olmak beni inanılmaz mutlu ediyor. Ülkem için elimden gelen çabayı sarf etmem gerektiğinin farkındayım. Daha çok çalışıp inşallah şampiyonadan madalya ile ülkeme dönmek istiyorum” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7317672/tuna-berk-muaythai-turkiye-sampiyonu