Düşkün ve Yaşlılar’da başkan Sevcan Tamer

1988 yılında kurulan ve ilk günden bu yana yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşan İzmit Düşkün ve Yaşlıları Koruma Derneği dün kongresini yaptı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Faaliyet ve denetim raporlarının okunmasından ardından oylamaya geçildi. Açık oylama ile yapılan seçimde oy birliğiyle Sevcan Tamer listesiyle yeniden başkan seçildi.  65 üyesi bulunan dernekte 43 kişi oy kullandı.

ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Başkan Sevcan Tamer kongre sonrası yaptığı konuşmada, “Hepimiz çok zor dönemden geçtik, acılar yaşadık. Kimsenin ne olduğunu bilmediği bir virüs ile mücadele ettik. Karşılıklı oturup sohbet etmeyi, çay içmeyi özledik. Bir yandan da birçok şeyin değerini düşünmemizi sağladı. Birbirimizin değerini daha da fazla anladık. Şimdi bugün buradayız. Genciyle, yaşlısıyla kapımız herkese açık. Çalışmalarımıza aynı şekilde devam edeceğiz” dedi.

LİSTE AYNI KALDI

İzmit Düşkün ve Yaşlıları Koruma Derneği’nin kongresinde divan başkanı, Gülşen Müstecaplıoğlu oldu. Katipliklerini Ayten Cuhacı ve Nazlıcan Ergin yaptı. Yönetim kurulunda Sevcan Tamer, Başkan Yardımcıları Ülkü Yücebalkan ve Jale Kızılsancar, Muhasip Yüksel Birsin ve Genel Sekreter Fatma Yılmaz yer aldı. Denetim kurulu ise Berna Apaydın, Nurcan Başeğmez ve Aynur Özünal’dan oluştu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7339750/duskun-ve-yaslilarda-baskan-sevcan-tamer