KOTO’da sakin meclis

Kocaeli Ticaret Odası’nda haziran ayı meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Toplantıda konuşan KOTO Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz, KOTO personellerinden Ufuk Önyılmaz'ın kök hücre bağışı beklediğini ve destek için KOTO binasında yaptıkları organizasyondan bahsetti. Yılmaz, “Odamız personeli, arkadaşımız Ufuk Önyılmaz ve tüm kök hücre bekleyen hastalarımız için desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

CİRO KAYBI KRİTERİ

Yılmaz, TOBB’den alınacak nefes kredilerinde yer alan yüzde 25’lik ciro kaybı kriterinin ortadan kalktığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı: “1 Haziran tarihi itibariyle başlayan TOBB Nefes Kredisi başvuruları devam ediyor. Geçen ay başkanımız nefes kredisinin ayrıntılarını açıklamıştı. Faiz oranı ve yüzde 25 ciro kaybı kriterlerinin doğru olmadığını söylemişti. Odamızın girişimleri ile yüzde 25 ciro kaybı kriteri kaldırıldı.”

KDV İNDİRİMİ

Koronavirüs sürecinde kazançlarında düşüş yaşayan üyelerinin taleplerine yönelik sonuç aldıklarını belirten Volkan Yılmaz, “KDV ve stopaj ödemeleri için TOBB ve Ticaret Bakanlığımıza girişimlerde bulunduk. Covid-19 salgınından etkilenen esnafa yönelik çalışmalarımız oldu. Katma Değer Vergisi’nin 31 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerli indirim oranları odamız girişimleriyle 31 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatıldı” açıklamasını yaptı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7358133/kotoda-sakin-meclis