Yazıklar olsun!

Hayrettin Albayrak
Hayrettin Albayrak

Fotoğrafları görünce büyük şok yaşadım, gözlerime inanamadım. Övündüğümüz Brunga Tesisleri’ndeki çimler bir ay gibi kısa süreçte nasıl bu hale gelebildi? Sorumlularına, daha doğrusu sorumsuzlara yuh olsun, yazıklar olsun.

İŞBİLMEZLİĞİN SONUCU

Hep övündük Brunga Tesisleri’ndeki çimlerin yıllardır bakımlı olmasından. Görevli personel Güral Tosun ve diğer çalışanlara helal olsun dedik. Ne olduysa TFF’nin bunlar 2 ay kadar önce Süper Lig ve 1.Lig kulüpleri için bünyelerinde birer Ziraat Mühendisi bulundurma mecburiyeti getirmesiyle oldu. Kimdir, kimin nesidir görevlendirilen ziraat mühendisi bilmiyorum, bildiğim kısa süreçte çimleri mahvettiği. Belli ki, bakımda ciddi hata yapılmış, çimleri yakmış. Resmen iş bilmezliğin sonucu bu. Yazık, günah.

DİPLOMA OLSA NE OLUR?

İyi de ziraat mühendisi konumundaki biri nasıl yapar bunu? Hadi kendisi okumuş ama deneyimi bulunmadığı için belli ki bilememiş; kardeşim orada kendisi ispat etmiş bir çim uzmanı var, sorsana, danışsana. Belli ki, kendi kafasına göre hareket etmiş. Ben bilirim, elimde diplomam var diye düşünmüş. Diploma olabilir ama demek hiç tecrübesi yokmuş. Resmen eline yüzüne bulaştırmış. Yönetim kurulu nereden bulmuş bu adamı göreve getirmiş anlamakta güçlük çekiyorum.

DERHAL İŞİNE SON VERİN

Belli ki, birisinin adamı, yani torpilli. Olmaz, olamaz böylesi hassas bir görev için hatır işleri olmaz. Brunga Tesisleri’ndeki çimlerin bu hale gelmesinden başta işi bilen ziraat mühendisini göreve getirmeyen yönetim suçludur. Yönetim yanlışından dönerek derhal söz konusu ziraat mühendisini kapı dışarı etmeli. Hem de tazminat falan vermeden. Çimlerin hali ortada, bu eserin sahibine bir de tazminat mı vereceksin? Yok artık. Mahkemeye gitse hiçbir sonuç alamaz. Hatta çimleri o hale getirdiği için verecekli bile çıkabilir.

Çim işlerinden anlayan, deneyimli bir ziraat mühendisi bulmak zor olmasa gerek. Yeni gelecek ziraat mühendisine yılların tecrübesi, işin erbabı noktasına gelen Güral Tosun ile birlikte çalışması gerektiği de mutlaka hatırlatılsın.

Gençlere şans yok!

Kocaelispor’da Bolu kampı kadrosu öncesinde beklenen kadro indirimi yapıldı. Son transferler Mehmet Taş ve Korcan Çelikay ile birlikte sayımız 31’e çıkmıştı. Teknik ekip 6 genç ismi dışarda bırakıp, Bolu kampına 25 futbolcuyu götürdü. Alt yapılan alınan 3 isim dışında Eren Türkkal, Furkan Gedik ve kaleci Gökrem ikinci etap kamp kadrosuna giremedi. Bu gibi durumlarda en zayıf halka hep genç futbolcular olmuştur. Üzülmekle birlikte teknik ekibin kararına saygı duymak durumundayız.

FURKAN İLE EREN İÇİN EN DOĞRUSU

Furkan Gedik’in oynayacağı bir takıma kiralanması söz konusuydu. İlk kamp öncesinde bu haberi yapmıştık. Furkan için en doğrusu bu olsa gerek. Sonuçta istikbali olan bir futbolcu. Umarım sürekli şans bulacağı bir takıma gider, gelişimi sağlayıp geri döner. Eren Türkkal geçen sezon başı Kartepe kampında Gölcükspor ile oynanan hazırlık maçında tüm dikkatleri üzerine çekmiş, ancak ligde süre alamamıştı. Bu sezon öncesinde umutluydu ama yine olmadı. Bu kez kadroya giremedi. Doğrusu üzüldüm. Onun da oynayabileceği bir takıma gidip kendini geliştirmesinde fayda var.

DENİZALP KENDİNİ HAZIR TUTSUN

Çaykur Rize ile oynanan hazırlık maçında savunmanın solunda bir devre iyi bir performans sergileyen Denizalp ile ilgili teknik ekibin olumlu düşünceler içerisinde olmasını bekliyorduk ancak demek o düzeyde değilmiş. Üzülmesin daha çok çalışsın. Savunmanın solunda alternatif az, ilerleyen süreçte kendisine ihtiyaç duyulabilir. Her an A takım kadrosuna çağırılacakmış gibi kendisini hazır tutmalı. Doğrusu Erzurum’daki hazırlık maçlarında 1 dakika olsun süre alamayan Yiğitali ve Mervan ile ilgili de Bolu kampı kadrosuna alınmayacaklarına dair endişem vardı. Çok şükür korktuğum olmadı.

SENEGALLİ VEYA PORTEKİZLİ

Teknik ekip Bolu etabında da bu iki futbolcuyu görmek istedi. Bu kez hazırlık maçlarında görev verirler diye umuyorum. Teknik ekibin kanatta da oynayan bir santrafor istediğini biliyoruz. Şu özel bilgiyi de aktarayım. Söz konusu santrafor transferi için iki aday öne çıktı. Biri Portekiz, diğeri Senegalli. Biri tercih edilecek. Buradan yola çıktığımızda sanki Mervan için kiralık yolu gözüküyor gibi. Dino ve Bahattin var, üçüncü santrafor da alınacağına göre genç oyuncu dışarıda kalabilir. Santrafor transferi olmazsa, Mervan o durumda kadroda tutulabilir. Hayırlısı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Hayrettin Albayrak tarafından kaleme alındı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/makale/7510540/hayrettin-albayrak/yaziklar-olsun