35 yıllık birikimini bu kitapta topladı

190 SAYFALIK BİR ESER

Pandemi döneminde “Kumarbaz Bir Doktorun Anatomisi” kitabını yazmaya başlayan Dr. Hasan Zorlu, ağır ve zor bir dönemden geçtiğini ifade etti. Dr. Zorlu’nun kitabı 190 sayfadan oluşurken, ilk olarak bin adet basımı yapıldı. Kitapta, kendi hayatının yanı sıra, 1970’lerden bugüne Türkiye siyasetinden, can dostu Moçi ve pandemi döneminde yaşadıkları yer alıyor. Dr. Zorlu bazı anılarını yazarken zorlandığını, bazılarını ise yazamadığını söyledi. Dr. Zorlu, insanların kitabını okumasını da istedi ve “Belki bir parça hayatla ilgili görüşleri değişir. Yazdıklarımdan dolayı okuyucuların beni kınamamalarını istiyorum” dedi.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI

Hasan Zorlu, 35 yıldır hekimlik yaptığını ve kitap yazmaya nasıl karar verdiğini anlattı. Zorlu; “12 yıldır Kocaeli’nde yaşıyorum. 1986 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum ve 35 yıldır acil doktorluğu yapıyorum. Cankatan Tıp Merkezi ve Cihan Hastanesi'nde görev yaptım. Şu anda iş güvenliği ile uğraşıyorum” dedi. Hasan Zorlu konuşmasının devamında yaşadıklarının hayatının gidişatını son derece kötü etkilediğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

PANDEMİDE BAŞLADI

“İnsanların hayatlarında alışkanlıkları var. Yaşadıkları var. Ben de böyle bir olay yaşadım, bu hastalığı atlattım. Oyun alışkanlığımı, 3 yıl önce aniden bıraktım. Bir arkadaşım yaşadıklarını yaz dedi ve bir cümleyle başladığım kitabım aktı gitti. Ben kumarı hastalık olarak kabul ediyorum. Eğlencesine bunu oynayanlar var ama ben kendi adıma konuşayım, yaptıklarım hayatımın akışını son derece kötü etkiledi ve bıraktım. Yaşıma rağmen, hayata yeniden başladım. Kitabımı pandemi döneminde yazmaya başladım ve 1.5-2 yıl uğraştım. Ağır ve yoğun bir dönemdi.

BAŞIMDAN GEÇENLERİ KAYIPLARIMI ANLATTIM

Kitabımda kendi hayatımı ve 1970’den bu yana Türkiye’nin siyasi hayatını özetlemeye çalıştım. 12 yıl Hakkari’de çalıştım, oradaki anılarımı anlattım. Başımdan geçenleri anlattım, kayıplarımı anlattım. En son bölümde pandemi ile ilgili yazı yazdım. 2-3 yıldır hayatımda olan can dostum Moçi ile ilgili yazılar yazdım. Onun bana olan katkısı çok fazla. Bakalım, tepkileri merakla bekliyorum. Yakın bir zamanda tüm platformlarda ve isteyen kitapçılarda satışı yapılacak. Tepkiye göre de yeniden basımı yapılacak” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7523008/35-yillik-birikimini-bu-kitapta-topladi