“Hodri Meydan’ın önüne çıkmak heyecan verici”

BÜYÜK CAMİA OLDUĞU İÇİN

Korcan Çelikay şunları söyledi: “ Kocaelispor'un büyük bir camia olması, büyük bir kitleye hitap etmesi tercih nedenlerimdendi. Esnafından, işadamına, sokaktaki herhangi bir insandan, çeşitli konumdaki insanları toplayan bir nokta oluyor Kocaelispor. Her kesimden insan var. Karşılıksız bir şekilde şehrinin takımını destekliyorlar. Bu gerçekten benim çok değer verdiğim bir konu. Şehirde ilk olarak bunu gördüm. Şampiyonluğun verdiği bir hava var belki ama şehrin her yerinde Kocaelispor bayrakları var. Basit gelebilir ama çok önemli. Esnaf davet ediyor, gel çay kahve ısmarlayalım diyor. Bu bizim kendi kültürümüzde de olan şeyler. Böyle bir camiaya gelip bunları yaşamak çok önemli ve güzel. Biz de profesyonel futbolcu olarak elbette bu sevginin, heyecanın ve beklentinin karşılığını vermek isteriz”

GÖNÜLDEN YAPIYORLAR BU İŞİ

“Elimizden gelen neyse, fazlasını katarak yapmak zorundayız. Kocaelispor'da bundan önceki arkadaşlar bunları yapmışlar ki üst üste şampiyonluklar gelmiş. Bu sene sıra bizde diye düşünüyorum. Tabii ki hedefimiz şampiyonluk. Bunu ligin başından sonuna kadar değil de belli bir noktada baskın yaşamak gerekiyor. Önce biraz rölantide başlayıp, ligi görmemiz gerekiyor. Türkiye'de camia olup alt liglerde bulunan takımların genelde sorunu şu oluyor: Zaten 2. ve 3.Liglere düşmesi tamamıyla yanlış yönetimler ve borçlar yüzünden oluyor. Öncelikle bu taşın altına elini sokabilecek bir yönetim olması gerekiyor ki takımı toparlayıp kendine getirebilsin. Burada da iyi bir yönetim ve iyi bir oluşumla başladı bu iş. Başkanımız Engin Koyun ile çok az vakit geçirme fırsatı buldum. Hakikaten kendisi ve ekibi yönetim olarak gönülden yapıyorlar bu işi. Her şeyi bir şekilde organize ediyorlar. Bu çok önemli”

HER ZAMAN BİZİ DESTEKLESİNLER

“İyi takım kurmak şu değil. Ben herkese para dağıtıyorum, en iyi futbolcuları alıyorum. Hayır bu değil. Böyle bir şey yok. Sadece para vermek işi çözmüyor. Birbirleriyle uyumlu teknik ekip ve takım gerekiyor. Takım içindeki arkadaşların da birbirine uyumlu olması gerekiyor. Bu dengeyi kuran da en başta tabii ki yönetim. Kocaelispor'a geldiğimde de benim ilk dikkatimi çeken buydu. Karakter olarak çok düzgün arkadaşlar. Ben de onların arasına dahil olduğum için gururluyum, sevinçliyim. Hodri Meydan'ın önüne çıkmak çok heyecanlı ve gurur verici olacak. O sahaya adım atığında onları görmek, onların tezahüratlarıyla hissiyat katlanıyor. Aynı şekilde performans da katlanıyor. Umarım ben her gün performansımın üzerine çıkarım ve onları daha çok heyecanlandırırım. Onlardan isteğim, biz her zaman iyi olmayabiliriz. Duraksama ve düşüş yaşadığımız anlar olabilir. Bizi her daim desteklesinler. İnşallah biz de sezon sonunda onları mutlulukla karşılarız”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7601873/hodri-meydanin-onune-cikmak-heyecan-verici