“Sokak köpekleri çocuğumu ısırdı”

Köpekler nedeniyle ailecek mağdur olduklarını belirten Ömer Faruk Atabaş isimli okurumuz, komşuları tarafından sokak hayvanlarının beslendiğini ancak bu hayvanların zaman zaman saldırganlaştığını belirtti.

Okurumuz şunları anlattı: “Komşularımız tarafından sokak hayvanları için düzensiz şekilde verilen mama ve su sebebi ile evimin çevresini 10-15 sokak köpeği mesken edinmiş durumda. Gece ses, gündüz de saldırmak olsun her türlü sorunu yaşıyoruz. 2-3 yıldır sorunla ilgili çözüm bulunamadı. Belediye küpesiz hayvanları alıp kısırlaştırıyor ve tekrar aynı yere bırakıyor. Çocuklarımızı köpek ısırıyor.

Onlarca köpek yüzünden gece evimize geldiğimizde aracımızdan inemiyoruz. Çocuklarımız markete, fırına gidemiyor. Yakın zamanda okullar açılacak. Peki çocuklarımız okula nasıl gidecek?

Çocuğumuzu köpek ısırdı. Hastaneye gidip kuduz aşısı yaptırmak zorunda kaldık. Ama yine de bu sorunla ilgilenen yok.

Belediyeye gittim, marangoz olduğumu ve yer göstermeleri halinde yerleşim yerinden uzak bir bölgeye hayvanlar için mama istasyonu yapabileceğimi söyledim. Ama bir girişim olmadı. Çocuklarımın sağlığından endişeliyim.”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7606894/sokak-kopekleri-cocugumu-isirdi