Gururumuz Eray Şamdan Vali Yavuz’u ziyaret etti

BAŞARISI TARİHE GEÇTİ

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda karatede erkekler kumite 67 kiloda gümüş madalya alarak Karate sporunda Türkiye'ye ilk madalyasını kazandıran Eray Şamdan, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti. Kocaeli Valiliği’nde gerçekleşen ziyarette milli sporcumuz Eray Şamdan’a Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, Gençlik ve Spor İl Müdür yardımcısı Ziyaülhak Sarıgül ve Darıca Belediyesi Eğitim Spor Müdürü Hüsamettin Ergül eşlik etti.

 “BÜYÜK SEVİNÇ YAŞATTINIZ”

Olimpiyatların yapıldığı günlerde ülkemizde yangın ve sel olaylarının yaşanması sebebiyle milletimizin zor günler geçirdiğini belirten Vali Yavuz: “Zor günlerde büyük bir sevinç yaşattınız. Bu zor günlerde yarışmaları daha da yakından takip ederek, bir nebze olsun sevindik.  Sizi tebrik ediyor, gönülden kutluyorum. Bundan sonraki hayatınızda üstün başarılar diliyorum” dedi.

 “NE MUTLU BİZE”

Milli sporcumuz Eray Şamdan ise “Bu zor günlerde milletimize mutluluk yaşatabildiysek ne mutlu bize.” diyerek, Vali Yavuz’a kabullerinden dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz hem ilimizi hem de ülkemizi gururlandıran sporcumuz Eray Şamdan’ı tebrik ederek, hediyesini verdi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7627379/gururumuz-eray-samdan-vali-yavuzu-ziyaret-etti