Vali Yavuz: Eğitim için tüm imkanları seferber edeceğiz

Koronavirüs nedeniyle 1,5 yıldır ara verilen ve uzaktan eğitim ile devam eden eğitim ve öğretimin bu dönem başlaması için hazırlıklar tamamlandı. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı ile ilgili değerlendirme toplantısı Vali Seddar Yavuz başkanlığında valilik binasında yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’in de sunum yaptığı toplantıda, 6 Eylül’de açılacak okullarla ilgili Vali Seddar Yavuz açıklama yaptı.

EĞİTİM HEPİMİZİN GÖREVİ

Vali Yavuz konuşmasında “Eğitim ve öğretim yılının başlaması için alınan tedbirler ve varsa eksiklerin giderilmesi için bir araya geldik. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim bir milletin ve devletin uluslararası alanda gücünü gösterir. Eğitim onurlu, bağımsız ve hasiyetli yaşamanın da araçlarından biridir. Eğitim sadece devletin, öğretmen ve milli eğitimin değil tüm vatandaşlarımızın görevidir. Bu topraklarda bağımsız yaşamak istiyorsak eğitime önem vermeliyiz.

TÜM ÖNLEMLERİ ALACAĞIZ

Pandemi koşullarını dikkate alarak yapacağımız çalışmayı, aşılamada geldiğimiz seviyeyi istişare edeceğiz. Bu toplantıda ortaya çıkan sıkıntı ve sorunlar tüm imkanlar seferber edilerek etkin önlemler alacaktır. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim alması için çaba göstereceğiz. Pandemi dönemine rağmen verilen gayretler çok önemlidir. Kaymakamlarımıza ve vali yardımcılarımıza teşekkür ediyorum.

AŞIYA DAVET ETTİ

Pandemi bir sınama ve meydan okuma. Böylesi meydan okumaya karşı verdiğimiz tepkiler gücümüzü ortaya koyar. Güçlü olan toplumların direncinin düşük, daha zayıf ve tartışmalı olan toplumların ise ne kadar dirayetli olduğunu gördük. Elimizde yeteri kadar aşı var. Aşı olmada tereddüttü olanların ikna edilmesi için çalışıyoruz. Kocaelili kardeşlerimizden ricam yüz yüze eğitimin sağlıklı devam etmesi için başta öğretmenlerimiz, okul çalışanlarımız, velilerimiz ve aşı tanımlanan çocuklarımızın aşılanmasını istiyoruz. Evlere kapanmanın neye mal olduğunu hepimiz gördük ve yaşadık. Bizler pandemi ile yaşamayı öğreniyoruz. Kocaeli’de yapılan çalışmalar başarılı sonuçlar verdi” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7656255/vali-yavuz-egitim-icin-tum-imkanlari-seferber-edecegiz