Vali Yavuz: “Gerekli tüm tedbirleri aldık”

Koronavirüs salgını nedeniyle 2019 yılı mart ayı ortasından itibaren online eğitime geçen okullarda yeniden yüz yüze eğitim başlıyor. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, öğrencilerin, ailelerinin ve büyük fedakârlıklarla, yurdun her köşesinde hizmet veren öğretmenlerin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaştığını kaydetti.

HEYECANLA BEKLİYORUZ

Vali Yavuz, “Yarınlarımızın teminatı çocuklarımız, çok kıymetli aileleri ve eğitim camiamız, 2021-2022 eğitim-öğretim yılını heyecanla karşılamaya hazırlanırken, bizler de kamu idarecileri olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve ilgili Bakanlarımız ile hayırseverlerimizin destekleriyle; fiziki altyapı, güvenlik tedbirleri, teknik ve eğitim kadrosuna yaptığımız takviyelerle birlikte okullarımızın teknolojik ve fiziki donanıma sahip, Covid-19 tedbirlerine ve çağımızın gereklerine uygun bir şekilde hizmet vermesini sağlayacak çalışmaları hassasiyetle yürüterek eğitim yuvalarımızı çocuklarımızla buluşturmak için gerekli bütün tedbirleri aldık” dedi.

403 BİN 281 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK

“İlimizde 1.913 okul/kurum 18.021 derslikte, 26.795'i okullarda, 2.905'i kurumlarda olmak üzere toplam 29.700 yönetici ve öğretmen, 403.281 öğrenci ile 2021-2022 eğitim - öğretim yılına başlıyoruz” diyen Vali Yavuz, “Yapımı tamamlanarak bu dönem hizmete alınan 150 derslikli 8 yeni okul ve bünyesinde bulunan 1 uygulamalı anaokulu ile yapımı tamamlanmak üzere olup bu eğitim-öğretim dönemi içinde hizmete alınacak olan 6 okul, 191 yeni derslik, 5 atölye, 2 kapalı spor salonu, 1 konferans salonu ve diğer hizmet alanlarıyla beraber mevcut okul binalarımızın efektif kullanımı sonucu yeni eğitim-öğretim yılında %95,5 oranında tam gün eğitime geçiyoruz. Hedefimiz; bu oranı gelecek eğitim-öğretim yılında %100’e çıkarmaktır” ifadelerini kullandı.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Okulları pandemi kurallarına uygun bir şekilde hazırladıklarını dile getiren Vali Yavuz, “Kapsamlı bir çalışma yapılarak salgınla mücadele ettiğimiz bugünlerde, pandemi dönemi için yapılması gereken bütün hazırlıkları tamamladık. Velilerimizden ricamız; bu süreçte daima okullarımız ve öğretmenlerimizle iş birliği içinde olarak bizlere destek vermeleridir. Sağlıklı ve düzenli bir iletişimle, istişare içerisinde bunu başaracağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 2021-2022 eğitim öğretim yılının, başta sevgili öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7746977/vali-yavuz-gerekli-tum-tedbirleri-aldik