‘Muhtar Moğultay haddini bilsin’

MUHTAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ile S.S. 5 Nolu İzmit Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Niyazi Yağız, Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay’a tepkilerini dile getirdi. Muhtar Moğultay, hat 94 nolu otobüslerin mahallelerine geç gelmesine tepki göstermiş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Son kez ikaz ediyorum Sanayi Mahallesi, Körfez Mahallesi, 42 Evler güzergahının saatleri değişmez ve adam gibi olmazsa gerekeni biz yaparız. Ben yaparım kimsenin de gözünün yaşına bakmam, yeter! Son kez uyarıyorum, kooperatif başkanına, yetkili kim varsa ona söylüyorum. Koyarım bir tane otobüs, bir tane de otobüs sokmam, haberiniz olsun. Bu son ikazım, gerekeni yapın” ifadelerine yer vermişti.

HERKESİN YERİNİ BİLMESİ LAZIM

Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, olayla ilgili konuşarak, “Otobüsün Sanayi Mahallesi’ne geç gittiği gün bir trafik kazası olmuş ve Kocaeli’de trafik kitlenmiş. Şahsi araçlarıyla bir yerlere giden vatandaşlar bile 2, 3 saatten aşağı gidememişler. Bu durum şoför arkadaşlarımızı etkilerken pandemi döneminden bugüne gelen sıkıntılar da söz konusu ama arkadaşlarımız çalışıyor. Muhtarımızın gazeteye çıkıp, sosyal medya hesabından açıklamalar yapması etik değil. Sen bir mahallenin muhtarısın, varsa bir problem ararsın yetkili birimleri sonuç almaya çalışırsın, alamazsan başka bir yönteme başvurursun ama ‘Aslanım’ diyerek ahkam kesemez. Muhtarın yaptığı yanlış, kusura bakmasın ama herkesin yerini bilmesi lazım” dedi.

NE HAKKIDIR NE DE HADDİDİR

5 Nolu İzmit Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Niyazi Yağız ise, “Biz muhtarımıza da süreci izah ettik. Oturduğu yerden işini yaptığı için sahayı göremiyor, vatandaşın ağzıyla konuşuyor ama vatandaşta sahayı bilmiyor. O gün Derince’de alt geçitte bir kaza oldu, kaza olunca ben bile kendi aracımla Derince’den buraya 1,5 saatte geldim. Derince ve İzmit arası trafik kitlendi, ister istemez otobüsler de geç geldi ama bizim muhtarımız hiç yakışmayacak şekilde konuşmalar ve tehdit vari sözlerle Facebook’tan paylaşım yaptı. Bunlar doğru işler değildir aynı zamanda bir muhtarın kalkıp bir kooperatife ya da başkanına böyle konuşmak ne hakkıdır ne de haddidir. Hukuki hakkımız neyse yaptık, burası dağ başı değil” diyerek duruma açıklık getirdi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7787457/muhtar-mogultay-haddini-bilsin