KYÖD binası yine KYÖD’lülerin

10 YILLIĞINA KİRALANDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve 1993 yılından bu yana KYÖD tarafından kullanılan bina 10 yıllığına yeniden KYÖD’e kiralandı. Büyükşehir Encümeni'nde yapılan ihaleye tek istekli olarak KYÖD katıldı. 5 bin 900 lira aylık kira bedeli ile yapılan ihalede açık artırma ile bedel 6 bin liraya çıkartıldı. KYÖD mevcut kullandığı binayı 10 yıllığına tekrar kiraladı. KYÖD Başkanı Didem Turan, KYÖD’ün sosyal tesislerinin kentin bir markası olarak devam edeceğini belirtti.

TEK İSTEKLİ KATILDI

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu başkanlığında yapılan encümen toplantısında KYÖD’ün sosyal tesisleri için KYÖD yönetimi tek istekli oldu. KYÖD adına Genel Sekreter İlbeyi Kılavuz, Başkan Yardımcısı Uğur Saral ihaleye katıldı. Aylık 5 bin 900 lira muhammen bedel ile çıkılan ihalede açık artırmada bedel 6 bin liraya çıkartıldı. KYÖD’ün ihaleyi almasının ardından açıklama yapan KYÖD Başkanı Didem Turan, sürecin tüm kente ve KYÖD’e hayırlı olmasını diledi.

İŞLETMEYE VERECEĞİZ

İhalenin 10 yıl olması, KYÖD’ün kendini, salonu yenilemesi, yeni hizmetler üretmesi için imkan sağlayacağını söyleyen Turan, “Bu konudaki iradeye teşekkür ediyorum. Temel olarak salonun işletmesini KYÖD yapmak istemiyor. Profesyonel bir firma aracılığı ile yapılmasını istiyoruz. Şu anda bir görüşmemiz olmadı. Talipli olursa görüşeceğiz. KYÖD’ün koşullarına göre işletilmesi şartımız var. Burası kente ait bir alan ve ona göre işletilmesi gerekiyor” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/7817690/kyod-binasi-yine-kyodlulerin